29 Listopada 2020
 
Wyzwania Globalne w ujęciu matematycznym na celu wprowadzenie uczennic i uczniów w tematykę wyzwań globalnych i Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz tego, jak istotną rolę w rozwiązywaniu obecnych wyzwań odgrywają nauki ścisłe. Jako przykład wyzwania globalnego uczniowie poznają problem niedoboru wody i zagadnienie śladu wodnego. 
 
 
 
29 Listopada 2020
 
W publikacji "Eksperymenty dla każdej i dla każdego" skupiamy się na przedstawieniu aktywności w postaci eksperymentów odpowiadających na kilka globalnych wyzwań. Do każdego z omawianych wyzwań globalnych zostały przygotowane: przewodnik dla nauczyciela i karta pracy dla uczniów i uczennic.
 
 
17 Października 2020
 
Scenariusz – Dziewczyny na politechniki –  to scenariusz lekcji zwracający uwagę młodzieży na problem mniejszej reprezentacji kobiet w naukach ścisłych.
 
16 Października 2020
 
Karta pracy 1 – Uzdolnienia, kompetencje, zainteresowania – to materiał dla młodzieży do wykorzystania w czasie lekcji lub w domu – w przyjazny sposób pogłębiający refleksję nad własnymi uzdolnieniami i zainteresowaniami – pozwala osadzić je w kontekście nauk ścisłych i możliwych zawodów związanych ze STEM.
 
01 Października 2020
 
Przewodnik dla uczennicy i ucznia – to materiał dla młodzieży, który przybliża kwestię studiowania STEM, zachęcając  szczególnie dziewczynki do rozważenia takiego kierunku edukacji. 
 

Strony