Publikacje

W świat z klasą

W ŚWIAT Z KLASĄ


W ramach tego projektu powstała publikacja metodyczna dotycząca włączania zagadnień edukacji globalnej do nauczania przedmiotowego oraz 6 publikacji przedmiotowych prezentujących scenariusze i materiały w tym obszarze. Dostępne są publikacje do wiedzy o społeczeństwie, historii, języka polskiego, języka angielskiego, biologii i plastyki.

więcej

Rozmawiajmy o uchodźcach

ROZMAWIAJMY O UCHODŹCACH

Głównym celem projektu jest umożliwienie młodym ludziom udziału w procesie podejmowania osobistych, jak również obywatelskich decyzji dotyczących uchodźców. Może się tak stać tylko dzięki poznaniu kluczowych i wiarygodnych informacji dotyczących sytuacji oraz dzięki udziałowi w prowadzących do wzajemnego zrozumienia rozmowach. Właśnie te rozmowy stały się osią realizowanego projektu, w ramach którego powstały trzy publikacje.

więcej

Edukacja Globalna z klasą 

EDUKACJA GLOBALNA Z KLASĄ

Dwie publikacje, które powstały w programie "Edukacja globalan z klasą" prezentują scenariusze zajęć i ćwiczenia z zakresu edukacji globalnej, której celem jest tłumaczenie młodym ludziom, jak funkcjonuje współczesny, zglobalizowany świat, w którym wszyscy, niezależnie od kraju zamieszkania, zależymy od siebie nawzajem.

więcej

Patrz i zmieniaj

PATRZ I ZMIENIAJ

Głównym tematem projektu była odpowiedzialność globalna wszystkich ludzi za losy świata i naszej cywilizacji. W dwóch, powstałych w projekcie publikacjach znajdują się pomysły na wprowadzenie na zajęcia przedmiotowe zagadnień edukacji globalnej, ćwiczenia i scenariusze działań.

więcej

Wzór na rozwój

WZÓR NA ROZWÓJ

Publikacje przygotowane w ramach tego projektu są zbiorem przykładów - scenariuszy, gier, dobrych praktyk, które można wykorzystać na przedmiotach ścisłych. Ich wspólnym mianownikiem jest zrównoważony rozwój, o kórym chcemy uczyć w praktyczny i atrakcyjny sposób.

więcej

Programy archiwalne